جستجو
از ما بپرسید
سایت سرمایه گذاری Tronguru
در حال پرداخت
0
  
روز پیش
شروع مانیتورینگ
0
  
روز پیش
شروع به کار
100
  
Tron
حداقل سرمایه

خلاصه ویژگی ها

پلن ها 50 دصد سود خالص، بین 50 الی 75 روز
پاداش معرفی دارد
نوع پاداش معرفی سه سطح، بین 5 تا 1 درصد
نوع پرداخت سود واریز آنی به صورت سیستمی
ارزهای تحت پوشش Tron

شرح و تحلیل کامل

قرارداد هوشمند TronGuru یک قرارداد هوشمندِ متن باز (Open source) بر پایه ی پلتفرم ترون است که در زمان نگارش این مقاله، 15 روز است که شروع به فعالیت کرده است. در همین مدت کوتاه، بیش از 13 میلیون ترون در این سایت سرمایه گذاری شده و بعد از پرداخت سود ها، در حال حاضر نزدیک به 10.5 میلیون ترون در استخر این قرارداد ذخیره شده است.

سایت TronGuru ادعا می کند که زیر مجموعه ی شرکت Mineify است و مدعیست که این شرکت، یکی از بزرگ ترین شرکت های استخراج ابری رمزارز (Cloud mining) در دنیاست. این سایت و سایت های مشابه، ادعا می کنند که فارم های ماینینگ دارند و در قرارداد هایی با کاربرانشان، قدرت پردازش بابت استخراج رمزارزهای مختلف را اجاره می دهند. این سایت ها معمولا اعتبار خاصی ندارند و تعداد بسیار زیادی از آنها تا به حال کلاهبرداری کرده اند. البته سایت Mineify نسبتا خوب طراحی شده امکانات جالبی دارد. برای مثال می توانید به دستگاه متصل شوید و مستقیما با دستگاه ماینینگ کار کنید و… . ولی به هر حال، نمی توان گفت که قابل اعتماد است.

در همین ابتدای مقاله، باید ذکر کنیم که با وجود این که با یک قرارداد هوشمند متن باز طرف هستیم که توسط یک شرکت اعتبار سنجی قرارداد هوشمند (GROX SOLUTIONS) بررسی شده، باز هم نمی توان به صورت 100% به آن اعتماد کرد. پروژه های دیگری بوده اند که با تمام این تفاسیر، اسکم شده اند.

پیشنهاد می کنیم مطلب "کلاهبرداری (Scam) : نکاتی که باید دانست!" و "چرا اکثر سایت های سرمایه پذیر، قابل اعتماد نیستند؟"را مطالعه بفرمایید.

این پروژه فعالیت خاصی برای ایجاد درآمد ندارد و سود افراد قدیمی از سرمایه ی کاربران جدیدتر پرداخت می شود. با این حال، در قرارداد هوشمند TronGuru  قوانینی برای کند کردن روند خالی شدن استخر در نظر گرفته شده، ولی مشخص است که بر اساس قوانین قرارداد، روزی هم فرا می رسد که استخر پروژه خود به خود خالی شود، با این فرض که کلاهبرداری ای توسط راه اندازان پروژه صورت نگیرد.


برای اولین بار است که می بینیم که قراردادی هوشمند، سند ثبت در انگلستان را در سایت خود قرار داده است. این سند ثبتی را تا به حال فقط در هایپ هایی دیده بودیم که قرارداد هوشمند نبودند. البته اهمیت خاصی هم ندارد، زیرا همانطور که گفتیم، این سند ثبتی را در هایپ هایی هم دیده بودیم که اسکم شدند. این اطلاعات کلی این قرارداد هوشمند بود، در ادامه، نحوه کارکرد آن را توضیح می دهیم.

نحوه ی کارکرد

خوب، احتمالا تا به حال متوجه شده اید که قرارداد هوشمند TronGuru پر از جزئیاتِ ریز و درشت است. البته انتظار داشتیم که این سایت، پلن های متنوعی برای سرمایه گذاری ارائه کند، در حالی که این سایت فقط یک پلن دارد. البته این پلن سرمایه گذاری، قوانین جالب توجهی دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

حداقل سرمایه گذاری در این سایت 100 ترون است. سوددهی این قرارداد بر روی 150% محدود شده (50% سود+100% سرمایه اولیه). سود روزانه ی این پلن متغیر است. روزی که این قرارداد شروع به کار کرد، روزی 2% سوددهی داشت. در ازای هر 1 میلیون ترون که در این سایت سرمایه گذاری شود، 0.01 درصد به سود روزانه ی پلن اضافه می شود. در حال حاضر، بعد از 15 روز، این سود از روزی 2 درصد، رسیده به روزی 2.13%.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اگر سود هر قراردادی که می بندید روی 150% محدود شده، اضافه شدن درصد سود روزانه چه فایده ای دارد؟ خوب، هرچه سرمایه گذاری کلی کاربران بیشتر شود، سرعت بازپرداخت قرارداد بیشتر می شود. به این معنی که اگر در روز اول قرارداد، 75 روز طول می کشید که کل 150% را دریافت کنید، در حال حاضر حدودا 70 روزه 150% پرداخت می شود.

افزایش درصد سود روزانه هم قوانینی دارد. اول این که این 2%، نهایتا تا 1% می تواند افزایش پیدا کند (2+1). یعنی به جای پرداخت 75 روزه، در عرض 50 روز، کل پول برمیگردد. یک قانون دیگر این است که روند افزایش 2 درصد تا نهایتا 3 درصد، همیشه افزایشی است. یعنی در ازای 1 میلیون ترون سرمایه ی ورودی، 0.01% به 2% اولیه اضافه می شود، ولی در ازای کم شدن یک میلیون ترون از بالانس قرارداد، 0.01% از درصد روزانه کم نمی شود.

یکی دیگر از قوانین قرارداد هوشمند TronGuru، مربوط به پاداشی است که سایت برای افرادی در نظر گرفته که سود خود را هر روز برداشت نمی کنند. در ازای هر روزی که برداشت نداشته باشید، 0.05 درصد از پولی که در قرارداد هولد کرده اید، به صورت پاداش دریافت می کنید. روند کار به این صورت است که روز اول 0.05 درصد سود می گیرید، روز دوم 0.1%، روز سوم 0.15 و این روند افزایشی تا 20 روز (1%) ادامه خواهد داشت و بعد از این که به 1% رسیدید، دیگر افزایشی نخواهد بود و هر روز همان یک درصد را دریافت خواهید کرد.


اگر از سرمایه گذاری قبلی خود، سود ها را هولد کرده باشید و به درصدی بیشتر از 0.05 رسیده باشید و دوباره سرمایه گذاری کنید، درصد پاداش شما ریست نمی شود و مثل قبل محاسبه می شود.

دقت کنید که این یک درصد سود هولد کردن، در واقع فقط کمک می کند که زودتر به 150% خود برسید. در واقع، در سایت ذکر شده که نهایتا سودی که با یک سرمایه گذاری می توانید از این سایت دریافت کنید، 150% است و نه بیشتر. به قول TronGuru، این قوانین برای پایدار بودن پروژه و طولانی بودن کارکرد آن طراحی شده. کلمه ی "طولانی" برای افراد با تجربه، دقیقا به این معنی است که با توجه به پانزی بودن سایت، بالاخره یک روز خروجی ها از ورودی ها بیشتر می شود و پروژه تمام می شود.

البته این قوانین به نوعی امیدوار کننده است. شاید بتوان بر اساس این قوانین، برای یک بار هم که شده، سرمایه گذاری کرد. البته بهتر است به این توجه کنید به هر حال ممکن است قبل از دریافت اصل پول خود، سایت اسکم شود.

پیشنهاد می کنیم مطلب "سرمایه گذاری موفق: رموزی که باید بدانید!" را مطالعه کنید.

لازم به ذکر است که برداشت سود ها به صورت لحظه ای ممکن است و به صورت آنی، به کیف پول شما واریز می شود. برای استفاده از این سایت، باید از طریق کیف پول های مخصوص ترون استفاده کنید که از DApp Browser پشتیبانی می کنند. برای یافتن کیف پول مناسب، به لینک صفحه ی "دانلود کیف پول ها" مراجعه کنید.

همچنین برای اطلاعات بیشتر، مطلب "Dapp یا برنامه غیر متمرکز چیست؟" را مطالعه کنید.

پلن ریفرال

پلن ریفرال این قرارداد هوشمند، به سه سطح تقسیم می شود. سطح اول 5% سود، سطح دوم 3% سود و سطح سوم 1% سود. برای معرفی افراد به این سیستم، حتما باید سرمایه گذاری کرده باشید. همچنین بنر هایی برای ارسال برای دوستان و آشنایانتان نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر درباره مفهوم ریفرال، به مطلب "بازاریابی چند سطحی یا MLM چیست؟" مراجعه کنید.

این سایت پاداش های ویژه ای به صورت دوره ای به افرادی می دهد که بیشترین تعداد و بیشترین مبلغ را از طریق لینک خود به سایت وارد کرده باشند. برای اطلاعات بیشتر درباره آفرهای دوره ای، به سایت TronGuru مراجعه کنید.

جمع بندی

به نظر ما، اگر به هر حال دوست دارید ریسک سرمایه گذاری در این نوع سایت ها را بپذیرید، TronGuru یکی از بهترین های آن هاست. قوانین این قرارداد به نوعی طراحی شده که به صورت طولانی مدت بتواند کار کند. به نظر می رسد طراحان این قرارداد هوشمند، سعی کرده اند با بررسی قرارداد هایی مثل بانک آف ترون و...، ایرادات آن ها را تا حدی برطرف کنند و یک نمونه ی بهتر بسازند. 

البته با دیدی بدبینانه می توان اینگونه برداشت کرد که این قرارداد قونینی را ترتیب داده که به سرعت سرمایه جذب کند و به آهستگی (نسبت به رقبا) سود پرداخت کند. این حالت باعث می شود که بالانس قرارداد روز به روز افزایش داشته باشد، و شاید بعد از رسیدن به سقفی خاص، کلاهبرداری صورت بگیرد. البته در این باره نمی توان قطعی صحبت کرد، ولی با توجه به نمونه های مشابه، اصلا بعید نیست که این اتفاق بیفتد.

نکات مثبت

سود نسبتا منطقی و محدود شده

سود ریفرال بالا

قرارداد متن باز

بررسی قرارداد توسط شرکت شخص ثالث

آفر های ویژه برای بیشترین جذب سرمایه

افزایش سرعت بازپرداخت پلن

حداقل سرمایه گذاری معقول

نکات منفی

بازپرداخت نسبتا کند

پیچیدگی زیاد و تا حدی بی دلیل

ماهیت پانزی

استفاده از سند ثبت در انگلستان که همه می دانند اعتباری ندارد

بررسی وبسایت

آدرس وبسایت https://tronguru.com
آدرس IP 54.38.100.154
سرور سایت در فرانسه

حداقل مبالغ قابل سرمایه گذاری

100 Tron

نظر کاربران ( 4 )

فرشاد

" سلام؛ با تشکر از سایت زیبا و منظمتون یه سوال ؟ برای واریز ترون حتما باید ولت نصب کنیم؟ یا میشه از صرافی هایی مثل بیت 24 یا اوکی اکسچینج ارسال کرد؟ اخه یه ترسی هست برای نصب کیف پول که میگن باید امنیت دستگاهتو بالا ببری یا هر اپی نصب نکنی که باج افزار ممکنه بفهمه ولت داری و فایلها رو رمز کنه ممنون "

ادمین

" اگر فقط میخواهید ترون برای کسی واریز کنید و خودتون کیف پول ترون ندارید، میتونید در صرافی ریال پرداخت کنید و ارز دریافتی رو ترون انتخاب کنید و آدرس کیف پول فرد دریافت کننده را بدهید. "

ادمین

" راجع به امنیت کیف پول ها باید بگیم که کیف اپ های امنی مثل کوینومی یا ترون ولت وجود داره ولی قطعا برای بالاتر بردن امنیت دارایی های دیجیتالتون بهتره از کیف پول های سخت افزاری مثل Ledger nano x استفاده کنید "

فرشاد

" الان ساده ترین راه برای انتقال ترون به این سایت چیه؟ "

ادمین

" با استفاده از کیف پول هایی که dapp browser دارند مثل ترون ولت و ترون لینک میتونید انجام بدید. میتونید از منو دانلودها رو انتخاب کنید و این کیف پول ها رو دانلود کنید "

ادمین

" https://mydigimon.com/downloads "

farshad

" به نظرم یه هشدار بدین. اولای کار بالای سایت نزدیک به 10.5 میلیون ترون توی استخر قرارداد نشون میداد. هفته بیش چک کردم شده بود 7 میلیون الان که نگاه کردم دیگه ورش داشتن! فک کنم خیلی کم شده که مجبور به این کار شدن و به نظرم نشونه ی خوبی نبود. اگه اشتباه می کنم تصحیح کنین که اطلاعات غلط نداده باشم. "

ادمین

" ممنونیم از اینکه اطلاعاتی که دارید رو برای ما می فرستید. حتما در اسرع وقت بررسی میشه و اگر لازم باشه اطلاع پروژه آپدیت میشه "

Sohrab

" دوستان این سایت اسکم شده..کارش تموم شده دسامبر ۲۰۲۱ "

نظرات یا سوالات خود درباره این مطلب را بنویسید

هیچ یک از اطلاعات به جز نام در سایت نمایش داده نمی شوند

عملیات انجام شد
ارسال

لطفا توجه داشته باشید

سایت مای دیجیمون هیچ گونه ارتباطی با هیچ یک پروژه ها و شرکت های سرمایه گذاری داخلی یا خارجی نداشته و صرفا به ترجمه و تحلیل محتوای منتشر شده از سمت شرکت ها میپردازد تا بتواند اطلاعات شفاف تری در اختیار کاربرن خود قرار دهد.

بدیهی است تمام انواع سرمایه گذاری های اینترنتی و غیر اینترنتی در هر کسب و کاری ریسک به همراه دارد و پذیرفتن این ریسک و تصمیم برای سرمایه گذاری بر عهده شما خواهد بود

مای دیجیمون کاربران خود را به سرمایه گذاری در پروژه ها ترغیب یا تشویق نکرده و صرفا اطلاعات بدست آمده را در اختیار کاربران قرار میدهد تا خود تصمیم بگیرند

برای مطالعه کامل شرایط استفاده اینجا کلیک کنید