جستجو
از ما بپرسید
رموز سرمایه گذاری موفق

سرمایه گذاری موفق: رموزی که باید بدانید!

سرمایه گذاری موفق، هدفی است که هر سرمایه گذاری به دنبال آن است، اما فقط معدود سرمایه گذارانی به این مهم دست پیدا می کنند. مشخص است که سرمایه گذارانی که به موفقیت های چشمگیر دست پیدا می کنند، نکاتی را رعایت می کنند که دیگران به آنها بی توجه هستند. در این مقاله، مهم ترین رازهای سرمایه گذاری موفق (مخصوصا در بازار ارزهای دیجیتال و ترید) را برایتان به رشته تحریر درآورده ایم.

ترکیبی متعادل از بهترین های بازار


یکی از نکاتی که احتمالا تا به حال شنیده اید، این است که تمام تخم مرغ ها را در یک سبد نگذارید! برای مثال، اگر قصد سرمایه گذاری در سایت های سرمایه پذیر را دارید، همه ی سرمایه خود را در یک پروژه قرار ندهید.

پیشنهاد می کنیم قبل از ادامه مطلب، مقاله ی "نکات کلیدی سرمایه گذاری آنلاین" را مطالعه کنید.

اما نکته ی دیگری اینجا وجود دارد، کلید واژه تعادل را در پخش سرمایه نباید از یاد برد. درست است که نباید فقط در یک جا سرمایه گذاری کنیم، ولی نباید هم در تعداد خیلی زیادی پروژه سرمایه گذاری کرد.

فرض کنید که 100 پروژه سرمایه پذیر وجود دارد، تمام این 100 تا را بررسی کنید تا بهترین ها را پیدا کنید و به صورت همزمان، نهایتا در 4 یا 5 پروژه سرمایه گذاری کنید و نه بیشتر. حتی می توان از این نکته اینگونه برداشت کرد که همه سرمایه خود را فقط در یک بازار سرمایه گذاری نکنید و در عین حال، به بازار های خیلی متعددی هم وارد نشوید.

برای مثال، بازار طلا، املاک و ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید و هر کدام، جداگانه پخش سرمایه کنید (با رعایت تعادل).

به تحقیقات خود بیش از پیش بینی ها اعتماد کنید


 در سال های اولی که بیت کوین معرفی شد، پیش بینی ها درباره این رمز ارز آنچنان امیدوار کننده نبود. در حدی که اگر کسی می توانست بیت کوین هایش را به پیتزا تبدیل کند، خوشحال می شد که توانسته با این رمزارز، چیزی خریداری کند! اما اگر در همان روز ها کسی درباره بلاک چین و بیت کوین به دقت مطالعه ی عمیق می کرد، حتما به پتانسیل آن پی می برد.

 پیش بینی آینده یک بازار هیچوقت قطعی نیست. خیلی وقت ها این پیش بینی ها حتی صادقانه هم نیست و برای جهت دهی به بازار انجام می شوند. پیشنهاد ما این است که اگر قصد سرمایه گذاری در هر بازاری را دارید، به خوبی درباره آن بازار مطالعه کنید و عمیق و عمیق تر شوید، تا بهترین گزینه را بتوانید بر اساس نظر خودتان پیدا کنید.

 برای مثال، اگر قصد سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال را دارید، اول با مفاهیم اولیه به خوبی آشنا شوید، سپس رمزارز مد نظر خود را به خوبی بشناسید. برای مثال، قبل از سرمایه گذاری در رمزارز ترون، ابتدا در پلتفرم ترون را کند و کاو کنید و اگر این ارز به نظرتان آینده دار آمد، آن را خریداری کنید.

دید طولانی مدت معمولا بیشتر جواب می دهد


هر روز افرادی را می بینیم که پول خود را در بین فرصت های متعدد سرمایه گذاری، سرگردان می کنند! اگر یک معامله گر حرفه ای باشد، شاید بتوانید با پذیرفتن ریسک بالا، به سود های خوبی برسید، ولی راه بهتر به نظر ما دید بلند مدت است. برای مثال اگر بیت کوین خریده اید، نیاز نیست به محض پایین رفتن قیمت آن را بفروشید، چون ممکن است قیمت خیلی بالاتر از تصور شما هم برود.

به نظر بزرگ ترین سرمایه گذاران دنیا، بهترین راه این است که بعد از انتخاب حوزه های سرمایه گذاری آینده دار، سرمایه گذاری طولانی مدت انجام دهید و تا مدت ها از رشد سرمایه خود لذت ببرید. البته همیشه تحقیقات خود را ادامه دهید و اطلاعات خود را به روز نگه دارید تا چابکی خود را از دست ندهید.

ریسک را تا حد امکان کاهش دهید


این روزها ، اگر به کسی بگویید که ریسک را تا حد امکان کاهش بده، احتمال این که جمله ای از مارک زاکربرگ (بنیان گذار فیسبوک) به شما بگوید کم نیست! به نظر می رسد که زاکربرگ در یکی از مصاحبه های خود گفته " بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است!" . هنوز متوجه نشده ام که چرا از این جمله استنباط می شود که باید ریسک های بزرگ کرد.

همیشه تمام افراد حرفه ای کسب و کار و سرمایه گذاری، معتقدند که تا حد امکان باید ریسک را کاهش داد. چه نیازی است که وقتی می توانید با تحقیقات و اقدامات صحیح، کمتر خطر کنید، این کار را نکنید؟ به هر حال پیشنهاد می کنیم تمام جوانب را بسنجید و تا حد امکان، از ریسک بی دلیل پرهیز کنید.

هیچ تضمین صد درصدی وجود ندارد


اگر پیش یک مشاور مالی رفتید به شما گفت اگر در حوزه "ایکس" سرمایه گذاری کنید، صد در صد سود خوبی خواهید کرد، بدانید که آن مشاور در کار خود حرفه ای نیست یا قصد کلاهبرداری دارد. هیچ بازاری صد در صد بدون ریسک نیست. پس به تحقیقات شخصی و علم احتمالات بیشتر می توان اعتماد کرد تا مشاورانی که معتقدند نظر خودشان صد درصد درست است.

پیشنهاد می کنم اگر اهل مطالعه هستید، حتما کتاب قوی سیاه (The black swan) را مطالعه کنید. 

با پول اضافه ریسک کنید!


شاید پول اضافه برایتان بی معنی باشد. منظور از پول اضافه، پولی است که برای کار خاصی به آن احتیاج ندارید. برای مثال، پولی که برای خرید خانه کنار گذاشته اید، پول مناسبی برای سرمایه گذاری نیست. چون اگر ریسک شما نگیرد و ضرر کنید، خانه رویایی آینده خود را باخته اید. البته بعضا دیده شده افراد برای سرمایه گذاری پر ریسک، وام می گیرند. حقیقتا این کار یک اشتباه بزرگ است. بهترین راه این است که در طول زمان، مقداری پول برای سرمایه گذاری کنار بگذارید و دیگر روی آن حساب باز نکنید! بگذارید پولتان با آرامش کار کند، موقع برداشت هم خواهد رسید.

نکات بسیار بیشتری وجود دارد که در مقاله های آینده به آن ها می پردازیم. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب "راهنمای گام به گام سرمایه گذاری آنلاین" را نیز مطالعه کنید.

نظر کاربران ( 0 )

برای این مطلب نظری نوشته نشده است
اگر درباره این مطلب سوال، ابهام یا نظری دارید برای ما بنویسید

ثبت نظر

نظرات یا سوالات خود درباره این مطلب را بنویسید

هیچ یک از اطلاعات به جز نام در سایت نمایش داده نمی شوند

عملیات انجام شد
ارسال

جستجو در مطالب